Výzkumná infrastruktura CZECRIN nabízí pomocnou ruku při realizaci klinického výzkumu

Velká výzkumná infrastruktura (VVI) CZECRIN spuštěním nových webových stránek usnadnila přístup ke spolupráci na realizaci klinického výzkumu. Nové stránky, určené zejména odborné veřejnosti, nabízí expertízu, výsledky i přístup ke vzdělávání. 

CZECRIN je klíčovou infrastrukturou podporující realizaci akademického klinického výzkumu v České republice. Jako český uzel Evropské sítě infrastruktur klinického výzkumu ECRIN-ERIC zásadním způsobem přispívá k zapojení akademických institucí do mezinárodních projektů klinického výzkumu a tvoří celonárodní vědeckou síť partnerů zaměřenou na provádění nekomerčního klinického výzkumu a klinických studií na národní i mezinárodní úrovni. Od svého založení urazil CZECRIN obrovský kus cesty, a nadále se dynamicky rozvíjí. Pro jasné a přehledné sdílení relevantních informací spustil CZECRIN web s novým vzhledem i strukturou.

Nové webové stránky mají návštěvníkům nabídnout komplexní informace o expertíze CZECRIN a tím podat jasnou informaci o tom, jak může infrastruktura pomoci v realizaci konkrétního projektu. Pro snadné zahájení spolupráce vznikl podrobný formulář, kterým může výzkumník zaslat svou žádost s maximem informací a udělat tak první krok k využití expertízy CZECRIN pro realizaci svého klinického výzkumu.

Společně s novým webem přichází také nová identita. Směřování CZECRIN reflektuje také nové motto  „…towards patient oriented medicine“. Ztělesněním těchto hodnot se následně stala logostory, jenž vtiskla život logu, které v jednom obrázku vypráví celý příběh CZECRIN.

Logostory

Každé logo nese příběh svého nositele a v několika málo tazích a barvách se tak skrývá mnohdy bohatá symbolika. Význam loga CZECRIN je rozdělen do několika rovin a dá se vyložit různými způsoby. Každý, kdo CZECRIN vyhledává nebo je jeho součástí, si dokáže v logu najít svůj příběh.

V první řadě zobrazuje logo sounáležitost CZECRIN a ECRIN-ERIC. CZECRIN je integrální součástí ECRIN-ERIC, jeho českou větví a utváří jej společně s dalšími infrastrukturami z jednotlivých členských zemí. Bez něj a ostatních členských hubů by ECRIN neexistoval, stejně tak, jako by jednotlivé infrastruktury v současné podobě neexistovaly bez ECRIN. Barevná symbolika reflektuje trikolóru (červená a modrá na bílém pozadí) a zdůrazňuje tak státní sounáležitost a naši národní hrdost. Současně ve větším měřítku můžeme modrou vnímat jako Evropu a červenou jako Českou republiku. Zároveň je modrá barvou lékařství a podkresluje tak základní kámen infrastruktury – lékařský výzkum.

Lidské siluety svým významem odkazují na ECRIN – vyjadřují pospolitost, sjednocení, infrastrukturu a spolupráci. Ve své symbolice však společně s barvami jasně vyjadřují to, jaké je hlavní poslání CZECRIN a pro koho tu CZECRIN je. Naším cílem je totiž podporovat a realizovat výzkum orientovaný na pacienta. Tuto skutečnost pak znázorňuje silueta v popředí, za níž stojí výzkumný tým, vědci, lékaři, administrativní pracovníci a mnozí další, kteří se společnými silami podílejí na cestě za novým léčivem. Lékařský výzkum v našem podání je vždy o pacientovi – CZECRIN – …towards patient oriented medicine.

Aktuality